Коли потрібно міняти фотокамеру?
Деякі фотографи впевнені, що запорукою успіху є новий фотоапарат з крутими функціональними оновленнями. Безсумнівно, даний підхід вигідний виробникам різної фототехніки. Адже, поки покупці вважають, що новинка буде приносити якісні зміни зображення, нові фотокамери будуть розкуповувати, як гарячі пиріжки. А чи не це потрібно цифровим виробникам в умовах шаленої конкуренції?
Але, як відомо, існує дві сторони медалі. "Гонка озброєнь" між виробниками вигідна користувачам, але вона ж може їх і розорити.
Як зрозуміти, що настав час оновити фотокамеру? Як не помилитися на цінових пропозиціях різних марок?
Перехід на нову техніку повинен бути виконаний в двох випадках:
1. Ви повністю дослідили можливості свого фотоапарату і використовуєте його оптимальним чином на продовженні довгого періоду часу, а зараз ускладнилися знімальні завдання - вони вимагають змін в підході (наприклад, вам потрібна більш висока роздільна здатність фотографій).
2. Настільки змінилися ваші цілі і завдання, що для вас буде оптимальним інший тип фотоапарату (можливість зміни оптики, габарити і т. д., більш виграшні у новій моделі).
Варіанти для зміни фототехніки:
-
Навчання фундаментальним основам цифрової зйомки на аматорській камері, компактній камері -> перехід на дзеркалку початкового рівня -> перехід на висококласну професійну дзеркальну камеру.
-
На аматорській камері навчання базовим основам цифрової зйомки -> зйомка на ультразум -> перехід на дзеркальну камеру початкового рівня або престижну бездзеркальну камеру цікавого дизайну.
-
Зйомка на різні цифрові камери, придбання новинок.
За всією цією "творчістю" простежується не тільки професійний рівень, а й вік, статус користувача.
Найголовніше, при цьому, щоб перехід на нову камеру був переходом кількості в якість. Іншими словами, кількість відвіданих майстер-класів, прочитаних книг, колективних зйомок - зобов'язана позначатися на якості фотографій.
Основні моменти переходу на нову фототехніку:
-
Освоєння мануального (ручного) режиму, в разі, якщо попередні налаштування дають набагато гіршу якість, ніж те, що ви можете самостійно придумати.
-
Після роботи з форматом jpeg - освоєння RAW.
Нескладно підрахувати, який ви використовуєте відсоток камерних функцій. Відкрийте інструкцію та подивіться, скільки функцій ви не реалізуєте.
Так що, якщо ви бажаєте придбати щось нове, змініть кілька функціональних параметрів у своїй традиційній манері зйомки:
-
Спробуйте нові методи, змініть умови освітлення.
-
Поміняйте оптику (можете у друзів попросити на час).
-
Освойте нові прийоми постообробки.
Можливо, тоді у вас відпаде потреба в новому фотоапараті. До того ж, освоєння нових алгоритмів - це витрати сил (наприклад, купивши новий фотоапарат, почати фотографувати в форматі RAW).
Якщо говорити про престиж, то в цьому випадку, головне не те, яку камеру ви використовуєте, а скільки ви зробили продажів на мікростоках, скільки провели виставок, скільки перемог на фотовиставках і конкурсах, скільки задоволених замовників.
У статті наразі немає коментарів
Відгуки можуть залишати тільки зареєстровані користувачі. Щоб залишити свій відгук авторизуйтесь або зареєструйтесь