Історія Canon
У цьому, 2014 році, виконується рівно 80 років, з тих пір, як Goro Yoshida, майстер по ремонту кінокамер, розробив перші прототипи фотокамер Canon. Вашій увазі представляємо історію розвитку фотографічного бренду Canon:
Kwanon
На початку 30-х років минулого століття, в роки абсолютної монополії німецьких Leica, одна з камер потрапила в руки майстру по ремонту кінокамер - Горо Йошида (Goro Yoshida). Розібравши її, він вкрай здивувався тому, що в такий дорогий камері не було дорогоцінних матеріалів, а всього навсього звичайні: латунь, алюміній, залізо і гума.
З його спогадів: "Я був здивований, що, коли ці недорогі матеріали були об'єднані в одну камеру, то стали коштувати так дорого. Це мене розлютило..." і Горо Йошида вирішив будь-що-будь розробити японську фотокамеру з милосердною ціною .
У 1933 Йошида, разом зі своїм зведеним братом, заснували лабораторію і почали розробки японського аналогу німецької дальномірки Leica. Перший прототип камери був зроблений в 1934, це і стало вважатися роком народження Canon. Правда, спочатку, дальномірки Йошиди носили ім'я Kwanon, в честь буддистського божества милосердя. Лише через рік, коли вже було налагоджено серійне виробництво, бренд перейменували в Canon, від слова 'канон'. Першою серійною моделлю стала Hansa Canon. Цікавим є той факт, що перші роки камери випускалися в тісній співпраці з Nippon Kogaku Kogyo (що пізніше стали Nikon). Перші дальномірками Canon використовували Ніконівські об'єктиви, байонет, дальномерний механізм і видошукач.
Canonflex
У травні 1959 року Canon представили свою першу дзеркалку - Canonflex. У цій камері, вперше був використаний байонет Canon R, згодом трансформований в байонет Canon FL і далі в Canon FD. На камері використовувалися об'єктиви нового типу - Super-Canomatic з швидкою і повністю автоматичною діафрагмою. Створення фотоапарату практично збіглося за часом з виходом Nikon F, який став стандартом у світовій фотожурналістиці.
Виробництво Canonflex тривало всього п'ять місяців, і загальний тираж склав близько 17 тисяч примірників. Наступною моделлю став Canonflex R2000, що відрізняється тільки наявністю додаткової витримки 1/2000 секунди, рекордної для 1960 року. Canonflex R2000 було випущено всього 8800 примірників. В цьому ж році на зміну їй прийшов Canonflex RP з незнімною пентапризмою а в 1962 році розпочато випуск наймасовішої моделі Canonflex RM - 72 тисячі штук. У 1964 році на зміну лінійці Canonflex прийшли фотоапарати з новим байонетом і іншим дизайном, першим з яких став Canon FX.
Canonet
У 1961 Canon викликали фурор на ринку аматорських фотокамер - нова модель Canonet стала на той час найбільш доступною за ціною і простотою управління. Рекламна кампанія супроводжувалася слоганом: "Будь-хто може купити і будь-хто може робити знімки". Дальномірки серії Canonet випускалися з 1961 по 1982. Фотоапарати оснащувалися НЕ змінним об'єктивом і експонометричним пристроєм, мали центральний затвор.
Canon F-1
У 1971 Canon заповнили власний пропуск в ніші суперпрофесійних дзеркалок - Canon F-1. У цій моделі вперше використаний новий варіант байонету Canon FD, сумісний з попередніми Canon FL і Canon R. Як і основні конкуренти того ж класу Nikon F і Nikon F2, Canon F-1 оснащувався знімною пентапризмою чотирьох різновидів, взаємозамінною з шахтним видошукачем. Одна з пентапризм «Servo EE Finder» підтримувала автоматичний режим пріоритету витримки за допомогою сервоприводу, обертаєме кільце діафрагми. На Canon F-1 вже був присутній TTL-експонометр, заснований на фоторезисторах CdS. Canon F-1 випускалися з 1971 до 1976.
Canon АЕ-1
У квітня 1976 була представлена перша в світі фотокамера з вбудованим мікропроцесором і цифровим управлінням експозиційної автоматики. Це була Canon АЕ-1. Завдяки рекламі Canon АЕ-1 були продані у кількості 5 мільйонів екземплярів, що є безпрецедентним успіхом на ринку дзеркальних камер і третім результатом серед усіх коли-небудь випускаємих камер. АЕ-1 випускалися з 1976 по 1984 рік. Слід зауважити, що 1970-ті і 1980-ті роки були ерою інтенсивного суперництва між провідними японськими брендами: Nikon, Canon, Minolta, Pentax і Olympus. Але, найбільшим авторитетом у професіоналів того часу користувалися фотокамери Nikon.
Canon EOS
У 1987 році Canon зважилися на дуже ризикований крок - замінили байонет Canon FD (сумісний з попередніми Canon FL і Canon R) на абсолютно новий і не сумісний зі старими об'єктивами - байонет Canon EF. Спочатку це викликало обурення і "відтік" фотографів в сторону Nikon (які до сих пір, до речі, роблять нові байонети сумісними зі своїми старими об'єктивами) і Minolta.
Абревіатура EF походить від англ. Electro-Focus ( «електрофокус»). Технологія EF дозволяє електроніці камери проводити фокусування об'єктиву і управляти діафрагмою за допомогою вбудованого в об'єктив електроприводу. Завдяки цій технології, Canon досягли найкращого на той час автофокусування.
Першими робочий автофокус оцінили спортивні фотожурналісти. За лічені роки спортивні арени світу наповнилися білими телеоб'єктивами Canon. Це можна вважати першим цвяхом у труну гегемонії Nikon в сегменті професійного фото. Під байонет EF, Canon стали випускати фотокамери нової серії - EOS, яку випускають і понині. Абревіатура EOS співзвучна з ім'ям Еос - богині зорі в давньогрецькій міфології. Одночасно це позначення служить абревіатурою словосполучення Electro-Optical System. Першими були випущені EOS 650.
Canon EOS Digital
З 1995 року Canon почали виробництво цифрових фотокамер - першою пробою стала EOS DCS 3, досить непопулярна на ринку модель. Вчасно відчувши наближення ери цифрового фото, компанія Canon правильно розставили пріоритети і зосередили зусилля на розробках саме в цьому напрямку.
З 2000 почали регулярно виходити DSLR (Digital SLR) моделі Canon: D30, 1D, D60, 1Ds. У 2003 світ побачили досить популярні EOS 10D і EOS 300D. У 2005 році Canon в черговий раз здивували світ фото - випустивши повнокадрову цифрову SLR камеру - Canon EOS 5D. Це була далеко не перша повнокадрова DSLR, але аншлаг викликала демократична ціна на перший "п'ятак". Цінник в 2500 доларів дозволив багатьом фото-ремісникам "пересісти на цифру".
Найбільшою популярністю EOS 5D став користуватися в середовищі весільних фотографів. Відсутність подібної пропозиції за ті ж гроші у Nikon, сприяло зростанню числа "біженців" з Nikon на Canon. Успіх Canon EOS 5D можна вважати другим цвяхом в труну гегемонії Nikon на ринку професійних фотокамер.
Canon 5DM2 и VDSLR-революция
До сих пір не зрозуміло, чи було додавання функції відеозапису в Canon EOS 5D Mark II продуманим кроком або помилкою маркетологів, але ця подія ознаменувала собою так звану VDSLR-революцію в сфері відеозйомки. Отже, в 2008 році, на хвилі успіху EOS 5D, Canon випускають продовження серії - Canon EOS 5D Mark II. Незадовго до цього, Nikon випустили фотокамеру з кроп-сенсором Nikon D90 в якій була функція запису відео.
Слід зауважити, що це була перша DSLR, здатна записувати відео, правда без звуку і з рядом обмежень. Мабуть маркетологи Canon "психанули" і теж вирішили "запхати" в 5DM2 функцію відеозйомки. Перший рік існування моделі цю функцію в ній особливо не помічали. Але в 2009 її помітили професіонали відеоринку. Знаковим став відеоролик, викладений режисером Vincent Laforet під назву "Reverie" (https://vimeo.com/7151244). Він зібрав понад 2 млн. переглядів за перший тиждень. Цей ролик показував якої "картинки" можна домогтися знімаючи відео на 5DM2.
Велика матриця (еквівалентна за розміром до плівки кінокамери), а також унікальна світлочутливість і змінні об'єктиви - все це зробило можливість знімати відео, за якістю порівнянне з кіно-відео вищого рівня. На 5DM2 почали зніматися відеокліпи, рекламні ролики, кіно і телесеріали. До 2010 року, 5DM2 "відчули" весільні відеооператори усього світу - популярні HDV напівпро-відеокамери того часу (Sony HDR-FX1, Panasonic AG-HMC154ER, Canon XH A1) і поруч не стояли за якістю відеоматеріалу. VDSLR-камери 5D Mark II і 7D надовго стали стандартом в напівпро-відеозйомці. Усвідомивши перспективність VDSLR, компанія в 2012 році почали випускати камери і об'єктиви для цифрового кіно. Cinema EOS System включає в себе камери Cinema EOS Cameras (С100, С300, С500) і об'єктиви Canon Cinema Prime.
|